Музичні Діалоги Музичні Діалоги

Музичні Діалоги

 • 6

 • Лютого 2015

 • 19:00

 • П'ятниця
Музичні Діалоги

Оксана Рапіта – фортепіано

Мирослав Драган – фортепіано

Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії

Ілля Ступель – головний диригент та художній керівник

 • Концертний зал ім. С. Людкевича
 • Абонементи дійсні
 • Квитки продаються у касі філармонії щоденно 11:00 — 19:00

  Каса: (032) 235-89-46

  Інформація за телефоном — 096 0 200 400

«Музичні діалоги» двох кращих піаністів Львова – Оксани Рапіти та Мирослава Драгана чекають на вас у Львівській обласній філармонії. Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії виступить під батутою головного диригента Іллі Ступеля.

Варто підкреслити, що окрім часто виконуваних творів Вольфганга Амадея Моцарта та Франца Шуберта на концерті прозвучить один з найвідоміших, але менш виконуваних у Львові творів, а саме Дроттінґгольмська сюїта або «Музика для королівського весілля» Йогана Гельміха Романа. Твір складається із набору 24 коротких фрагментів, які дуже відрізняються один від одного, музика сюїти створена як для урочистих прийомів, так і для класичних танців, таких, як приміром, менует. 

Твір, котрий також тішитиме слухача своєю легкістю та вишуканістю - П'ята симфонія композитора-романтика Франца Шуберта. Симфонія написана 1816 року й характеризує ранні симфонічні спроби композитора. Змальовує світлі, безтурботні настрої, у ній - витонченість мелодій та врівноваженість форми. Характер симфонії добре відчутний відразу в першій частині. Звучать легкі пасажі скрипок, прозорі акорди дерев'яних духових. І майже ніщо не нагадує Шуберта-романтика - лише окремі штрихи показують стиль митця - ось немов хмари на мить закрили сонце - характерний прийом світлотіні, гра мажору й мінору.

У другій частині поступово починають проглядатися типово шубертівські, романтичні риси, насамперед - у другій темі, наспіві-діалозі скрипок і дерев'яних духових. Тема ніби напоєна ароматами лісів, композитор приправляє її народними мотивами. Третя частина - Менует містить образи лендлера; прозорі перегуки скрипок і віолончелей, флейти та гобоя. У фіналі - світлі, безтурботні юнацькі настрої, які панували із самого початку симфонії.

Тож не пропустіть унікальної можливості відвідати концерт, тим паче, що за роялем - справжні метри класичної музики.