6 сюїт 6 сюїт для віолончелі соло

6 сюїт

 • 21

 • Березня 2015

 • 18:00

 • Субота
6 сюїт для віолончелі соло

Артем Шмагайло – віолончель

  • Вартість квитків
  • грн
 • Абонементи дійсні
 • Квитки продаються у касі філармонії щоденно 11:00 — 19:00

  Каса: (032) 235-89-46

  Інформація за телефоном — 096 0 200 400

Будинок органної та камерної музики (вул. Бандери, 8)
Ready. Steady. BACH! Бах Маратон. Львів 2015

"Бах Маратон" підготував ще один презент поціновувачам якісної академічної музики: віолончеліст-віртуоз українського походження Артем Шмагайло, що нині мешкає у Брюсселі, відвідає Львів із шістьма сюїтами для віолончелі соло. У першому концерті музикант виконає чотири сюїти, друга частина масштабного дійства демонструватиме п’яту і шосту сюїту барокового генія.

Пабло Казальс так характеризує цей цикл: "… Сюїти для віолончелі дозволяють зробити висновок, що Бах бачив технічні можливості цього інструменту – можливості, які в той час не отримали належного застосування. Тут, як і в багатьох значеннях, він йшов попереду свого часу".

Довершеність форми, ідеально збалансований зв’язок окремих художньо-виразових елементів з глибоким, всеохопним драматургічним наповненням змісту – усе це характерне для віолончельної музики барокового митця.

Кожен цикл складається з семи п'єс: прелюдії, алеманди, куранти, сарабанди, двох номерів (менует I і II, або бурре I і II, або гавот I, II) і традиційно-фінальної жиги.
Хоч Бах і був новатором, композитор змушений був рахуватися з віолончельною технікою тодішньої німецької школи: причому вона абсолютно виключала можливість широкого застосування поліфонії. З тим більшою сміливістю і віртуозним мистецтвом майстер звернувся тут до поліфонічного насичення мелодій одноголосся. Слухача насамперед захоплює емоційно-виразна сила музики, ритмічна канва сюїт, адже вона м'яка, еластична, композитор використовує плавні, поступові переходи. Напротивагу цьому у сюїтах діє найактивніший імпульс розвитку вгору.

Долучитися до високого новаторського поліфонічного стилю пропонує слухачам масштабне дійство під назвою "Бах Маратон".