«Дон Жуан» «Дон Жуан»

«Дон Жуан»

• Травня 2015

• Субота

Андрей Войка – марімба (Румунія)

Академічний молодіжний симфонічний оркестр «INSO-Львів»

Раймонд Янссен – диригент (Нідерланди)

• 40, 60, 80, 100, 120

• КВИТОК

Вартість абонементу фестивалю «Віртуози» – 300 грн.

ЗА ПІДТРИМКИ

Посольства Ромунії в Україні

Ромунського Культурного Інституту

ОФІЦІЙНИЙ ПЕРЕВІЗНИК
KLM «Королівські Нідерландські Авіалінії
»

СПІВПРАЦЯ

ПАРТНЕР ЧИСТОГО ЗВУКУ

Старовинна легенда про Дон-Жуана, зухвалого й сміливого спокусника жінок виклика́ла зацікавлення багатьох митців, представники різних епох та стилів утілювали образ цього персонажа у літературі, театрі й музиці. Яким тільки не показували Дон-Жуана – і як спокусника-негідника, що одержує заслужену відплату за свої ганебні вчинки, і навіть як жертву... Проте підкреслювалися нерідко в його характері й привабливі риси –  безстрашність, дотепність, честь.

«Дон-Жуан» Вольфґанґа Амадея Моцарта – правдиво одна із найбільш знакових опер в історії. Контрастна увертюра починається похмуро, проте згодом вибухає сонячним мажором й звучить надзвичайно жваво.

Логічним продовженням класичної лінії творчости Моцарта є двадцять дев’ята симфонія ля мажор. Прості мелодії, що легко запам’ятовуються, поєднання рис австрійської та німецької народної пісенности й танцю зі співучістю італійської оперної кантилени, багатство образного змісту – такий Моцарт.

Концерт для марімби з оркестром бразильського композитора і перкусіоніста Нея Роза́уро тимчасово переносить слухача в інший світ. Є тут ритми традиційної бразильської музики, що органічно вписується в академічний контекст. Талановитий молодий музикант із Румунії Андрей Войку в супроводі оркестру «INSO-Львів» під керівництвом відомого нідерландського дириґента Раймонда Янссена творитимуть атмосферу вечора.

Наостанок звучатиме симфонічна поема «Дон Жуан» німецького маестра – Ріхарда Штрауса. Повні кипучої енергії та юнацького захвату, теми змінюють одна одну, малюючи яскраві, немов пронизані південним сонцем, образи.

Колоритна програма вечора – образне різноманіття, нестримні почуття, чудові гості.