«Золота Україна». Концерт-закриття Форуму (Вокально-симфонічні твори композиторів з Донбасу) «Золота Україна». Концерт-закриття Форуму (Вокально-симфонічні твори композиторів з Донбасу)

«Золота Україна». Концерт-закриття Форуму (Вокально-симфонічні твори композиторів з Донбасу)

 • 30

 • Червня 2015

 • 19:00

 • Вівторок
 • Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької

 • Абонементи недійсні
 • Квитки продаються у касі філармонії щоденно 11:00 — 19:00

  Каса: (032) 235-89-46

  Інформація за телефоном — 096 0 200 400

Співпраця
Благодійний фонд «Мистецькі надра»

 

Вокально-симфонічні п‘єси композиторів з Донбасу відкриють слухачам маловідомі сторінки їх творчості. Сергій Прокоф‘єв, який до 13 років прожив у с. Сонцовка (нині – с. Красне Донецької області), вже у зрілому віці називав себе «степним хлопчиком», який народився «на великих степових просторах». Саме вони стали поштовхом для написання знаменитої «Скіфської сюїти» (1914), Другу частину якої буде представлено у концерті. Окрім того, в нього увійдуть два хори Прокоф‘єва – «Заповіт» на слова Тараса Шевченка з опери «Семен Котко» (1940) та «Золота Україна» з циклу «Пісні наших днів» (1937).

Центральний твір програми – хоровий концерт Івана Карабиця «Сад божественних пісень» (1971) за творами Григорія Сковороди, який дослідники вважають взірцем вітчизняного необароко. Хрестоматійний твір української музики через яскраво виражений дух «шістдесятництва» майже не виконувався в радянські часи та через великий склад – у більш пізні часи. У Львові ним продиригує всесвітньо відомий син композитора Кирило Карабиць – головний диригент симфонічного оркестру в м. Борнмуті (Великобританія), який у 2013 був визнаний диригентом року британським Royal Philharmonic Society.