ХХ Ювілейний Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти» Concerto grosso XXI століття

ХХ Ювілейний Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти»

 • 11

 • Липня 2014

 • 19:00

 • П'ятниця
Concerto grosso XXI століття
 • Концертний зал ім. С. Людкевича
 • Абонементи дійсні
 • Квитки продаються у касі філармонії щоденно 11:00 — 19:00

  Каса: (032) 235-89-46

  Інформація за телефоном — 096 0 200 400

ХХ Ювілейний Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти»

Програма «Concerto grosso XXI століття», яка складається з творів українських та польських композиторів, зокрема Кшесіміра Дембського, Ігоря Щербакова та інших, прозвучить у виконанні Академічного камерного оркестру Віртуози Львова за участі солістів Андрія Карпяка (флейта), Володимира Дуди (скрипка), Оксани Рапіти (фортепіано). 

Відкриє музичний вечір Concerto grosso №2 для струнних Золтана Алмаші. Про твір розповідає сам композитор: «Concerto grosso №2 я написав 2000 року, під час навчання в аспірантурі НМАУ в класі Євгена Станковича. Це був час різноманітних початків: розпочиналося нове тисячоліття! Також і в моєму житті почався новий період. Саме цей збіг трансформувався в несподівану творчу ідею: мені захотілося почати музику з «чистого аркуша», так, ніби до цього моменту музики взагалі не існувало. Тому в циклі найважливішою є перша, вступна частина. В ній лише одна нота, яку кожен інструмент чи кожна група інструментів грають на свій лад, ніби шукають стежину в темряві навпомацки. Лише потім через нагромадження з’являються інші ноти, знайомі музичні формули, принципи драматургії тощо». 
Концерт для флейти з оркестром Ігоря Щербакова присвячений пам'яті українського композитора Олега Киви (1947-2007). Флейтову партію виконає професор кафедри духових та ударних інструментів Львівськоїнаціональної музичної академії ім. М. Лисенка Андрій Карпяк. 
«Octagon» Любави Сидоренко, написаний початково для ансамблю 8 віолончелей, використовує всю експресію, сконцентровану в тембрі цього інструмента. Авторка трактує віолончель не як мелодичний інструмент, а як своєрідний звуковий пензль або голос, який без слів розповідає пережитий кимось сильний спогад. На концерті твір прозвучить у версії для струнного оркестру.
Фортепіанний концерт Віктора Камінського, присвячений пам'яті Василя Барвінського. Це одночастинний, поемного характеру твір, розрахований за своєю стилістикою на яскраво романтичну індивідуальність соліста. Він оперує не стільки алюзіями до музики Барвінського, скільки апелює до романтичності художньої системи, насиченості драматичних образів. Але в той сам час Концерт Камінського куди «радикальніший» у виборі засобів виразностізавдяки дисонантній гармонії, щільній фактурі, модерним прийомам композиторського письма. У творі композитор вдається до зіставлення нового і вже звичного, використовуючи цитату з Фортепіанної сонати Барвінського.