Львівський Паганіні Львівський Паганіні

Львівський Паганіні

  • 24

  • Серпня 2014

  • 17:00

  • Неділя

Ярема Павлів

Ребека Перрі

Ганна Бура

Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова»

  • Абонементи недійсні
  • Квитки продаються у касі філармонії щоденно 11:00 — 19:00

    Каса: (032) 235-89-46

    Інформація за телефоном — 096 0 200 400

Домініканський собор
Симфонічний концерт

День Незалежності львів'яни та гості міста зможуть символічно відсвяткувати разом із музикантами Львівської філармонії. Адже у Домініканському соборі о 17 год. відбудеться концерт під назвою «Львівський Паганіні».

В програмі симфонії К. Ліпінського , скрипкові мініатюри Н.Паганіні та Г.Вєнявського. Академічний камерний оркестр ''Віртуози Львова та солісти Ярема Павлів, Ребека Перрі й Ганна Бура передадуть своїм виконанням колорит музики цих композиторів.

Кілька слів про Кароля Ліпінського. Цей відомий польський скрипаль, композитор і педагог на початку ХІХ ст. плідно концертував, зокрема його музику можна було почути і у Львові.

Оскільки у Львові скрипаль отримав неабиякий успіх, він вирішив розпочати гастрольну кар'єру в Європі, де на шляху до Італії знайомиться з Ніколо Паганіні, який на той час вважався найкращим європейським скрипковим виконавцем. У цьому ж році Паганіні і Ліпінський дають спільні концерти. Виступи запам’яталися очевидцям як "великі дуелі скрипалів" (один з турнірів гри на скрипці офіційно завершився нічиєю, а отже і Паганіні, і Ліпінський визнавалися рівною мірою віртуозними виконавцями). Успіх супроводжував К. Ліпінського й надалі: він мав за честь грати власний концерт для скрипки перед королівським двором у Лондоні. Крім цього, композитор і скрипаль разом із дослідником Вацлавом Залєським є співавтором збірки «Pieśni polskie i ruskie ludu Galicyjskiego» («Пісні польські і руські люду галиційського»), яка є одним із найвагоміших видань музичного фольклору Галичини.