Kuss Quartet Kuss Quartet в рамках Тижнів німецької культури

Kuss Quartet

• Вересня 2014

• Четвер

У рамках «Тижнів німецької культури» до України завітає витончений й харизматичний «Kuss Quartet». Учасники ансамблю виконують різнопланову музику від Епохи Відродження до сучасних творів. Музиканти вміло поєднують класичне виконання та інноваційні прийоми.

До уваги слухачів німецький квартет "Kuss" запропонує твори віденських класиків Йозефа Гайдна та Людвіга ван Бетховена, а також англійського композитора ХХ століття - Харісона Бьортуістла.

Сама форма струнного квартету, який буде виконаний на концерті, кристалізувалась у творчості Йозефа Гайдна на основі популярних у другій половині XVIII століття жанрів камерної музики, до якої зачисляємо дивертисмент та серенаду. Композитор визначив основну кількість частин цього твору (чотири), і встановив їх композиційну послідовність.

На музичному вечорі також звучатиме тринадцятий квартет Бетховена, який має аж шість частин. У основі твору - дві різних мелодичних моделі, причому одна у дусі енергійних угорських чи хорватських мотивів, інша – світлого, пасторального спрямування, адже композитор вміло вплітає німецьку народну пісню в музичну канву. У фінальному Allegro Бетховен звукозображальними засобами показує образ простого народу. Цікавим є той факт, що існує дві версії фіналу квартету, одна з яких - монументальна фуга («Grosse Fuge» сі-бемоль мажор), виконання якої й зможуть почути усі охочі.