Відкриття Фестивалю Відкриття Фестивалю. Вечір камерних опер (пам'яті В. Губаренка та І. Кушплера)

Відкриття Фестивалю

 • 26

 • Вересня 2014

 • 19:00

 • П'ятниця

Анна Носова – сопрано

Анна Шумаріна - сопрано

Руслан Скоролітній – баритон

Олександр Божик – скрипка

Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії

Юрій Бервецький – диригент

Зоряна Грегорійчук/UA, режисер-постановник

 • Концертний зал ім. С. Людкевича
 • Абонементи дійсні
 • Квитки продаються у касі філармонії щоденно 11:00 — 19:00

  Каса: (032) 235-89-46

  Інформація за телефоном — 096 0 200 400

ХХ Ювілейний Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти»

Ще однією яскравою й неординарною подією у концертному житті Львова буде цьогорічний ювілейний ХХ Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти», який відбудеться з 26 вересня до 12 жовтня. Фестиваль включає в себе двадцять подій, які охоплюють найрізноманітнішу палітру сучасної музики: від класики 20-го століття до останніх експериментів в роботі українських та зарубіжних композиторів молодого покоління; від творчих зустрічей з відомими композиторами нашого часу – гостей із нинішнього фестивалю – до лекцій про музику та презентацій новинок європейського книговидання і різних журналів, присвячених актуальним тенденціям у сучасній музиці; від традиційних концертів до театральних постановок в найнесподіваніших місцях. Гостями фестивалю стане всесвітньовідомий композитор Гія Канчелі, композитори з Польщі, Болгарії, Білорусі, Чехії, Росії та України; такі музиканти, як: Діна Йоффе, Михайло Вайман; ансамблі: Nordic квартет саксофоністів (Швеція), NeoQuartet (Польща), Ensemble Nostri Temporis; колективи: камерний хор «Київ» і театр «Альтер»; диригенти: Сімон Камартін, Роман Ревакович, Володимир Сіренко, Микола Гобдич. І, звичайно, всі музиканти Львова будуть брати участь у фестивалі. 

Цього року, 13 червня, виповнилося б 80 років видатному композиторові сучасності – майстру українського музичного театру ХХ століття Віталію Губаренку, авторові 13 опер, 8 балетів, 3 симфоній. Моноопера (монодрама) „Листи кохання“(1971) за новелою Анрі Барбюса „Ніжність“, що буде виконана в рамках "Контрастів", стала без перебільшення найпопулярнішим твором композитора, який виконували на сценах не лише України, але й цілого світу. Попри безумовний успіх, моноопера вже понад десять років не звучала у Львові. Тому такою важливою видається ініціатива дирекції фестивалю спільно із Академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії під батутою Юрія Бервецького.

Не менш цікавою є й історія камерної опери Джанкарло Менотті (1911-2007) „Телефон“. Її автору, американському композиторові італійського походження, слушно приписують роль одного із рятівників оперного жанру в ХХ столітті. За свою довгу творчу кар’єру він створив 26 опер, за які двічі був відзначений Пулітцерівською премією, низкою інших відзнак. „Телефон“ (1947) – це, по суті, також історія кохання, комічна і лірична водночас, вона залишається актуальною і сьогодні, демонструючи малі та великі проблеми героїв в урбанізованому суспільстві. 

Лідія Мельник