Гія Канчелі на Контрастах Триб’ют майстру – Гія Канчелі на Контрастах

Гія Канчелі на Контрастах

 • 29

 • Вересня 2014

 • 19:00

 • Понеділок
 • Концертний зал ім. С. Людкевича
 • Абонементи дійсні
 • Квитки продаються у касі філармонії щоденно 11:00 — 19:00

  Каса: (032) 235-89-46

  Інформація за телефоном — 096 0 200 400

За підтримки 

Посольства Грузії в Україні

Посольства Бельгії в Україні

 

 

 

 

ХХ Ювілейний Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти» 

Ювілей “Контрастів” на кілька місяців випереджує урочистості з нагоди 80-ліття одного із найвидатніших, та, без перебільшення – найпопулярніших академічних композиторів сьогодення, Гії Канчелі. Тільки за останні п’ятнадцять років Гія Канчелі написав понад 20 симфонічних і камерних творів, які виконують у кращих концертних залах найвідоміші оркестри й музиканти. 

Канчелі – композитор направду народний. Кожен чув хоча б один його твір, адже це й спектаклі тбіліського Театру ім. Шота Руставелі: "Кавказьке крейдяне коло", "Річард ІІІ", "Макбет" і "Дванадцята ніч"; і легендарний “Цар Едіп” Київського театру ім. І. Франка. Це саундтреки до чотирьох десятків художніх фільмів, серед яких "Міміно" і " Кін-Дза-Дза"...

Літургія для альта з оркестром «Оплаканий вітром» написана спеціально для престижного німецького фестивалю Berliner Feswochen. Твір відомий і за назвою “Світла печаль”. Присвячений він пам’яті близького друга композитора, відомого грузинського музикознавця Гіві Орджонікідзе, котрому належить одне з найбільш вдалих порівнянь творчості Канчелі із “сходженням на одну гору: з кожної висоти горизонт пролягає все далі, відкриваючи небачені досі простори, і дозволяє заглянути в глибини людського буття”. 

Те ж можна сказати і про сім симфоній композитора, задуманих як макроцикл і написаних в період з 1967 по 1986 роки. Невипадково остання із них має назву “Епілог” – це останній розділ грандіозної епопеї, останнє із семи прожитих симфонічних життів. 

Диригент Стівен Дікрен (нар.1972), як і Гія Канчелі, котрий з середини 1990-х років живе в Антверпені, тісно пов’язаний із цим нідерландським містом, у якому розпочав свою професійну музичну освіту – спершу як віолончеліст, а потім як диригент. Також і український віолончеліст Артем Шмагайло зараз частіше виступає на бельгійській землі. Усіх цих музикантів разом із Академічним молодіжним симфонічним оркестром INSO-Львів дивовижним чином об’єднає інавгураційного вечора ювілейних “Контрастів” музика Гії Канчелі. 

Лідія Мельник