ТРАНЗИТ IV ТРАНЗИТ IV

ТРАНЗИТ IV

 • 7

 • Листопада 2014

 • 19:00

 • П'ятниця

Польський струнний квартет NeoQuartet

Ensemble Nostri Temporis

Ярослав Стоковський – контрабас

Ґжеґож Вєрус – диригент

Моніка Пасєчнік – слово про музику

 • Концертний зал ім. С. Людкевича
 • Абонементи дійсні
 • Квитки продаються у касі філармонії щоденно 11:00 — 19:00

  Каса: (032) 235-89-46

  Інформація за телефоном — 096 0 200 400

 

ХХ Ювілейний Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти» 

Ансамбль Neo Temporis Group, який поєднає у собі учасників ансамблю NeoQuartet з Польщі та Ensemble Nostri Temporis з України виконає твори сучасних українських та польських композиторів.

Проект Транзит започатковано Богданом Сегіним у 2011 році. Головна ідея проекту – зробити своєрідну звукову подорож із Заходу на Схід, провівши слухачів незвіданими шляхами нових звучань, які притаманні музиці нашого – XXI століття. Ця подорож, цей «звуковий транзит» символізує мабуть один із головних принципів сучасного європейського мистецтва – відкритість до пізнання нового та інтегрованість у актуальні мистецькі процеси.

Усі твори (двох польських та двох українських композиторів) представленої на фестивалі Контрасти програми написані спеціально для Neo Temporis Group. Кожен із колективів (NeoQuartet i Ensemble Nostri Temporis) виконає одну композицію окремо, натомість дві наступних зіграють спільно, під батутою польського диригента Ґжеґожа Вєруса.

Задум написати твір для струнного квартету виник у Богдана Сегіна і музикантів NeoQuartet майже одночасно, у березні 2013 року під час виступів квартету в Києві та Львові на Українській бієнале нової музики. Композитор звертається до жанру квартету вперше, водночас продовжує серію власних творів, натхненних грецькою міфологією (в доробку автора вже є інструментальні композиції Дедал та Ікар) і називає свій твір Talos.

«Талос» має у грецькій міфології кілька значень: Талос – герой, бронзовий гігант, якому Зевс велів охороняти Європу; Талос – бог, за одним із переказів – батько Гефеста; Талос – учень Дедала. Грецька міфологія є для композитора важливим джерелом інспірацій. На його думку, вона суттєво розширює поле творчої уяви і пошуку.