Майстри українського симфонізму Майстри українського симфонізму

Майстри українського симфонізму

 • 8

 • Жовтня 2014

 • 19:00

 • Середа
 • Концертний зал ім. С. Людкевича
 • Абонементи дійсні
 • Квитки продаються у касі філармонії щоденно 11:00 — 19:00

  Каса: (032) 235-89-46

  Інформація за телефоном — 096 0 200 400

 

ХХ Ювілейний Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти»

У виконанні оркестру «INSO-Львів» звучатимуть твори «патріарха» української симфонії XX ст. Бориса Лятошинського і його учня Євгена Станковича.

Увертюра на чотири українські народні теми, написана 1926 року і присвячена П. Козицькому. Її було відзначено першою премією (разом з Другою симфонією Л. Ревуцького) на республіканському конкурсі. У її основі – три українських веснянки і одна весільна пісня.

Польська сюїта продовжує слов’янську тематику у творчості митця, його питомий зв’язок не лише з українською, але й з польською тематикою, із якою композитор також був пов’язаний генетично.

Не меншу роль відіграють національні мотиви й у творчості Євгена Станковича. Автора, як і його видатного вчителя, цікавить перетворення не лише українського фольклору мотивів – при тому, що композитор є одним із центральних представників української нової фольклорної хвилі – але й вірменських, литовських чи єврейських. Каддиш та Ханука, написані на замовлення оркестру Сполучених Штатів Америки у Лас-Вегасі, – найкраще тому підтвердження.

Своєю чергою, Концерт для віолончелі з оркестром – один із творів, яким композитор заявив про свій яскравий індивідуальний стиль ще на початку творчого шляху. Попри рафінованість структури і навіть певну близькість до дванадцятитоновості, цей твір уже свідчить про автора як художника емоцій та психологічних станів, що для його епохи є рідкісним, і від того – ще ціннішим даром.

Лідія Мельник