Молодіжні зустрічі Польсько-українські музичні молодіжні зустрічі

Молодіжні зустрічі

 • 25

 • Жовтня 2014

 • 18:00

 • Субота
 • Концертний зал ім. С. Людкевича
 • Абонементи дійсні
 • Квитки продаються у касі філармонії щоденно 11:00 — 19:00

  Каса: (032) 235-89-46

  Інформація за телефоном — 096 0 200 400

В рамках молодіжних зустрічей слухачі зможуть насолодитися різноплановою музикою композиторів різних генерацій. Серед виконавців - гітаристи Анна Хорожичевська, Андріан Фурмакєвіч, Войцєх Юркєвіч, Кароль Мрук, піаніст Радослав Собчак, скрипалька Марта Бура, Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії під батутою Сергія Хоровця.

Яскравий "Андалузький концерт для чотирьох гітар з оркестром"(1967) іспанського композитора Хоакіна Родріго, що відкриватиме концерт, перенесе слухачів у країну із гарячим сонцем та морем. Тричастинний твір у основі має поєднання імпресіоністичної іспанської гітарної музики з елементами впливу бароко.

У основі концерту - запальна мелодія іспанського спрямування, характерні танцювальні ритми, котрі імітують національний інструмент Андалузії - кастаньєти. На противагу з'являється мелодія ліричного спрямування, котра вміло вплітається композитором у канву іспанської вишуканості. Згодом звучить вже добре знаний мотив, солюють чотири гітари - символи іспанської музики. Перша і третя частина містять ці запальні ритми, вони - ніби обрамляють ліричну другу частину. Важко собі уявити, що твір, який приніс композитору світове визнання, маестро написав, будучи абсолютно сліпим. Адже незрячість прийшла до маестро ще у ранньому дитинстві. Тим не менше - маємо самобутній та неперевершений твір.

Одним із найяскравіших музичних дарунків, котрі будуть виконані на музичному вечорі - "Рапсодія в стилі блюз” Джорджа Гершвіна.

Її ще називають, "Рапсодія в блакитних тонах”, “Американська рапсодія”, цей твір замовив Пол Вайтман у 1924 році. Власне саму назву “in blue” свого часу не досить точно переклали російською, а відтак і українською – “Блакитна рапсодія”. “Blue” в перекладі з англійської – “синій, блакитний”, проте вона наскрізь просякнута блюзом, а “блюз” українською дослівно перекладається як “сумний, печальний”. Цей твір дав Гершвіну величезну популярність, славу і багатство. На прем’єрі побувало багато відомих музикантів, зокрема Ігор Стравінський та Сергій Рахманінов. 

Блюзова мелодія, що лежить в основі - проста, пластична й не позбавлена внутрішнього логічного сенсу. Сам Гершвін ототожнював свій твір із “поїздом та його механічними ритмами”. Енергетична та стрімка тема рапсодії проходить по черзі усіма групами оркестру.