ХХI Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти» 2015-10-01 11:00

ХХI Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти»

• Жовтня 2015

• Четвер
    • Радимо звернути увагу на вартість квитків на фестивальні події. Отож, всі квитки на концерти, які відбуватимуться у філармонії (концертному залі, фойє та на камерній сцені) коштують 30 грн. На відкриття інсталяції, майстер-класи, зустрічі з композиторами та презентацію CD у “Квартирі, 35” вхід безкоштовний. Вхідний квиток на “Ніч Контрастів” коштуватиме 100 грн, а на Contrasts Session у Клубі Picasso – 60 грн (за умови попереднього викупу) або 80 грн в день події у касі клубу. А от абонемент на весь фестиваль (вхід на всі події, за винятком тих, що в Picasso та Театрі юного глядача) – 150 грн.

У касі філармонії можна придбати вхідний абонемент фестивалю «Контрасти». Вартість – 150 грн.

39 музичних і мистецьких подій протягом 11 днів - таким насиченим буде XXI Міжнародний фестиваль сучасної музики Контрасти, який розпочинається у Львові 1 жовтня. Запропонувати слухачам програму фестивальних подій, яка б змогла якнайширше висвітлити великий спектр напрямків та розгалужень музичного мистецтва нашого сьогодення - такою є головна ідея цьогорічних Контрастів, які проходитимуть під гаслом «Музичне мистецтво XXI століття». Новизна, відкритість до експерименту та елементи несподіваності є ключовими принципами цьогорічного Фестивалю, програма якого надзвичайно різноманітна: це і електронна музика у Філармонії та в клубі Picasso, і камерне музикування, під час якого слухачі перебуватимуть на сцені Філармонії разом з виконавцями, це масштабні оркестрові програми, вокальна і хорова музика, майстер-класи і «кава з композиторами», аудіовізуальні інсталяції, перформанси й навіть парфумерні трансформації звукових оразів. Втім, на Контрастах буде і вдосталь класики XX століття, зокрема української, яка в контексті музики нашого часу розкриє себе в дещо іншому світлі.

На Фестивалі прозвучить 12 світових прем'єр, серед яких твори як українських, так і закордонних композиторів. Зокрема відомий український композитор Сергій Пілютіков написав симфонічний твір спеціально на замовлення цьогорічних Контрастів, а польські ансамблі сучасної музики приїдуть до Львова, щоб вперше виконати прем'єри творів (серед яких і твори молодих українських композиторів), які було замовлено Міністерством культури і національної спадщини Польщі. Також у програмі Контрастів численні виконання творів, які ще ніколи не звучали в Україні. Завітають такі ключові постаті сучасної української музики, як Валентин Сильвестров, Олександр Щетинський, Кармелла Цепколенко, Володимир Рунчак, а також ціла плеяда визнаних мистців молодшого покоління. Композитор з Болгарії, представник Болгарського національного радіо і редактор музичної програми Мілєн Панайотов буде присутнім протягом усього фестивалю й готуватиме програму для Болгарського радіо про цьогорічні Львівські Контрасти.

Серед закордонних гостей також: Gryphon Trio з Канади, польські ансамблі NeoQuartet і Kwartludium, Ensemble Zeitsprung з Німеччини, австрійські музиканти Зіґрід Гаґн (фортепіано) і Танер Тюркер (віолончель), німецький дириґент Маркус Ельснер, гості з Польщі Роман Ревакович (дириґент), Марек Топоровський (клавесин, орган), Малґожата Кляйн (клавесин), Аґата Шимчевська (скрипка), Мачєй Францкєвіч (баян), зі Швейцарії - Райнер Гельд (дириґент), Ґабріелле Бруннер (скрипалька та композитор), Денис Северин (віолончель), Тетяна Корсунська (фортепіано), з Росії - Олександр Пільчен (барокова скрипка) та Даніїл Пільчен (композитор), а також дириґент і композитор із Бразилії Рікардо Кальдероні.

Дві події Фестивалю відбуватимуться в режимі своєрідного марафону, й розпочавшись увечері, завершаться над ранок. Перша - Ніч Контрастів 3 жовтня, у рамках якої у Філармонії відбудеться 9 різнопланових музичних та мистецьких акцій. Друга - Contrasts Session 9 жовтня у клубі Picasso, де непересічна клубна «електроніка» поєднається із «живою» віолончеллю й бароковою скрипкою.

Серед локацій Фестивалю - арт-кафе Квартира 35. Саме там відбуватимуться дискусії з композиторами-гостями фестивалю, які проходитимуть у форматі «кава з композитором».

У Філармонії відбудуться майстер-класи від виконавців - Марка Топоровського (клавесин) і Дениса Северина (віолончель).

Як і минулого року, на Фестивалі будуть також театральні події: 4 жовтня в Першому Українському академічному театрі для дітей і юнацтва відбудуться два перформанси, об'єднані мета-назвою Мистецтво комунікації.

Інсталяція Синтетичний світ (автор Тарас Бенях), та аудіо-візуальна інсталяція Пам'ять Остапа Мануляка та Михайла Барабаша доповнюють перелік міждисциплінарних синтетичних мистецьких проектів у програмі Контрастів.

Завершиться Фестиваль концертом Академічного камерного оркестру Віртуози Львова під керівництвом відомого дириґента та музичного діяча, який стояв у витоків Львівських Контрастів, Романа Реваковича. В програмі прозвучить «класична» композиція Арнольда Шенберґа, твори польських та українських композиторів, зокрема прем'єра нового твору Богдани Фроляк.

«Чи можна було уявити років двадцять тому, що у Львові колись відбудеться музичний фестиваль класичного авангарду?» — писала львівська преса двадцять років тому, у 1995 р., коли Контрасти відбувались уперше. Сьогодні ж Львів уже неможливо собі уявити без цього фестивалю сучасної музики, який незмінно відбувається уже двадцятиріччя поспіль.

ОРГАНІЗАТОРИ:
Львівська обласна рада
Львівська обласна державна адміністрація
Департамент з питань культури, національностей та релігій ЛОДА
Львівська міська рада
Львівська організація Національної спілки композиторів України