Симфонічний концерт Симфонічний концерт

Симфонічний концерт

 • 7

 • Листопада 2014

 • 19:00

 • П'ятниця
 • Концертний зал ім. С. Людкевича
 • Абонементи дійсні
 • Квитки продаються у касі філармонії щоденно 11:00 — 19:00

  Каса: (032) 235-89-46

  Інформація за телефоном — 096 0 200 400

ЗА ПІДТРИМКИ

University of Nevada, Las Vegas/Music Department

Свій флейтовий концерт Нільсен у 1926 р. для учасника Копенгагенського духового квінтету Гілберта Єсперсена. У цьому творі Нільсен дуже індивідуально трактує поняття інструментального концерту — приміром, замість традиційних трьох частин твір складається лише з двох. Окрім того, флейтовий концерт відходить від традиційного «серйозного» трактування жанру, і для нього героїзм і боротьба не є в центрі уваги. Натомість, музика зачаровує винахідливістю й витонченістю.

Симфонія №2 фінського композитора Яна Сібеліуса написана у 1902 р., і належить до найкращих здобутків класичної музики. Симфонія триває близько 45 хвилин і складається з 4 частин, де дві останні виконуються attacca (без перерви). Симфонія захоплює безперервним розвитком, який не обривається до останньої ноти, а також непересічною зв'язністю цілої симфонії — адже уся музика «виростає» з теми, яка звучить на самому початку. У симфонії немає раптових перепадів настрою й необґрунтованих кульмінацій. Характерна «північна» стриманість і виваженість надає твору особливої виразової сили — кожна нота цього твору продумана й логічна, і впевнено наближає слухача до потужно-вишуканої кульмінації у фіналі.

Симфонічна поема «Пам'ятник Лідице» видатного чеського композитора Богуслава Мартіну присвячений трагедії селища Лідице поблизу Праги, яке зазнало повного знищення нацистами 10 червтня 1942 р. Музика Мартіну того періоду промовляє неокласичними ідіомами, проте така трагедія навряд чи вписується в неокласичний світогляд, і це надає твору особливого, драматичного відтінку. Твір написаний лише за рік після тагедії — у 1943 р.