Від покоління до покоління Від покоління до покоління

Від покоління до покоління

• Листопада 2014

Ассаф Левітін

Авів Вайнберґ

Шуляміт Любовська

Яша Немцов – фортепіано

Камерний хор Вищої музичної школи імені Ференца Ліста

Юрґен Пушбек – диригент

У Львівській філармонії, 9 листопада, відбудеться унікальний концерт єврейської музики «Ледор Вадор» (Від покоління до покоління). Виконавцями виступлять відомі музиканти з німецьких міст Веймар та Берлін.

Мистецьке життя Львова споконвіку було нерозривно пов’язаним із єврейською культурою, оскільки євреї становили невід’ємну і дуже суттєву частку мультинаціонального міста. Згідно даних Першого загального перепису населення Польщі від 1921 р. кількість євреїв Львова складала 76854 (35%) осіб. Трагічні події Другої світової війни цілковито знищили цей безцінний культурний пласт, ще й досі повністю не досліджений. Тому такими важливими видаються спроби знову бодай частково повернути до Львова елементи єврейської культури, інтегрувати їх у новий мистецький ареал.

Великою знахідкою на цьому тлі стала ініціатива Веймарської Вищої музичої школи ім. Ференца Ліста: німецькі музиканти дадуть у Львові унікальний концерт єврейської духовної музики двох століть. Цей концерт є водночас початком масштабної співпраці із Львівської національною музичною академією ім. М. Лисенка, основним завданням якої стане дослідження та повернення скарбів єврейської культури України.

У концерті виступить Камерний хор Вищої музичної школи імені Ференца Ліста, диригент – проф. Юрґен Пушбек. Солісти – кантори коледжу ім. Абрагама Гайгера (єдиної в Німеччині семінарії равинів) Авів Вайнберґ, Ассаф Левітін, Шуляміт Любовська. Фортепіано - проф. Яша Немцов.

Захід відбувається за підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина