Відкриваємо Падеревського Урочиста церемонія вручення відзнаки PADEREWSKI

Відкриваємо Падеревського

• Листопада 2014

• 80-300

Львівський Національний Академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької (пр. Свободи, 28)
Польсько-українська фундація імені Ігнація Яна Падеревського під час першого фестивалю «Відкриваємо Падеревського» заснувала нагороду за вагомий внесок у справу польсько-українського єднання.

Формою нагороди є бронзова статуетка – скульптурний портрет патрона фестивалю.
Автор статуетки – визнаний у Польщі та за її межами скульптор Анджей Ренес, праці якого експонуються на численних міжнародних виставках та знаходяться в приватних колекціях. Саме йому належить авторство таких польських престижних відзнак, як статуетки Нагороди імені Серджіо Вієра де Мелльо, Найкращого спортсмена року та Найвидатнішої постаті телебачення («Віктор»).

Першими лауреатами відзнаки в 2012 році стали генеральний директор Львівської обласної філармонії Володимир Сивохіп, директор Варшавської камерної опери Єжи Лях, диригент Єжи Максим’юк, Генеральний Консул Польської Республіки у Вінниці Кшиштоф Сьвідерек та віце-ректор (на той час, нині – ректор) Українського Католицького Університету Мирослав Маринович. 2013 року «Падеревським» відзначили очільницю Форуму Видавців Олександру Коваль, композитора Юрія Ланюка, історика та перекладача Андрія Павлишина і директора МКЦ «Дзиґа» Маркіяна Іващишина.

Унікальність проекту «Від Падеревського до Пендерецького» – центрального в цьогорічному фестивалі – передовсім у тому, що під символічним патронатом славетного польського музиканта зустрінуться на сцені Львівської опери два метри сучасного музичного мистецтва, польського та українського. Невипадково саме під час концерту відбудеться вручення ще однієї відзнаки – медалі Львівської обласної ради, яка символічним чином увіковічнює єднання двох культур і особливий пієтет до їх кращих представників.