Концерт камерної музики Концерт камерної музики

Концерт камерної музики

 • 23

 • Листопада 2014

 • 14:00

 • Неділя

Етелла Чуприк – фортепіано

Юлій Вимер (Австрія) – скрипка

 • Концертний зал ім. С. Людкевича
 • Абонементи дійсні
 • Квитки продаються у касі філармонії щоденно 11:00 — 19:00

  Каса: (032) 235-89-46

  Інформація за телефоном — 096 0 200 400

У рамках XI Молодіжного міжнародного музичного фестивалю ім. Ісидора Вимера «Золота троянда-2014».

Конкурс «Золота троянда - 2014» спрямований на підтримку молодих талантів. Саме тому в рамках заходу відбуватимуться не
лише концертні виступи музикантів, але й проходитимуть прослуховування молодих виконавців і композиторів.

У рамках фестивалю 23 листопада о 14:00 відбудеться концерт камерної музики у виконанні Юлія Виммера та Етелли Чуприк.

Основним завданням фестивалю є підтримка обдарованих дітей, розвиток здібностей та самореалізації у музичномумистецтві. Організатори підкреслили, що ще однією метою фестивалю є підтримка насамперед малозабезпечених дітей.

Розпочинатиме музичне дійство Соната для скрипки і фортепіано № 4 ля-мінор op. 23 Людвіга ван Бетховена. Треба сказати, що усі десять скрипкових сонат є дуетами для фортепіано і скрипки, оскільки фортепіанна партія у них є не менш складною за скрипкову. Всі вони змінюють уявлення про межі камерної музики, які існували до появи творів Бетховена. Цей твір написаний у 1801 році й присвячений Графу Моріцу фон Фріс. Продовжуватиме вечір камерної музики бетховенська Соната № 5 для скрипки і фортепіано Фа мажор op. 24, написана того ж 1801 року.

Цілком відмінними за стилем є камерні твори французького композитора-романтика Сезара Франка. Музика Франка завжди благородна, сповнена звукової чарівності, барвистості і виразності. Сезар Франк є одним із творців французької симфонічної музики, який відкрив разом із Сен-Сансом епоху великих за масштабом симфонічних і камерних творів. Цікаво, що саме із камерної музики розпочався творчий шлях митця.

Одним з найбільш відомих творів Франка є скрипкова соната, яка виконуватиметься на концерті. Захопливим є початок, адже у звучанні мелодій пасторального спрямування утворюється нонакорд. Ці «заклики», якими пронизана вся перша частина, з'являються і в другій і третій частинах.

Перша частина – лаконічна, світлого характеру, лише в другій темі можемо відчути пристрастні поклики. Виклад наступної частини – схвильованого, збентеженого характеру, багатий різноманітними відтінками настроїв. Третя частина має програмну назву ​​«Речитатив-фантазія». Це драматургічний центр сонати, від якого простягаються тематичні ниточки до фіналу. Душевний спокій, сердечне тепло випромінює музика фіналу, написаного у формі рондо. Мелодія головної теми проста - подібна до народної пісні, але скільки винахідливості вносить композитор в її виклад: ніби змагаючись один з одним, скрипка і фортепіано прагнуть якнайбільше передати красу цієї мелодики. У коді фіналу утверджується радість тріумфу.

Окрім того, на концерті відбудеться вручення найвищих нагород фестивалю.