CLASSIC FOR PEACE – З НАГОДИ СВЯТКУВАННЯ ДНЯ КОРОЛЯ БЕЛЬГІЇ 2015-11-15 19:00

CLASSIC FOR PEACE – З НАГОДИ СВЯТКУВАННЯ ДНЯ КОРОЛЯ БЕЛЬГІЇ

• Листопада 2015

• Національна опера України ім. Тараса Шевченка

• Квитки продаються у касах театру та на сайті: www.opera.com.ua телефон для довідок та замовлення квитків: 235-26-06, 234-03-06

• КВИТОК

ПІД ПАТРОНАТОМ ПОСОЛЬСТВА КОРОЛІВСТВА БЕЛЬГІЯ В УКРАЇНІ

«Назва концерту говорить сама за себе: «Класика заради миру». Це символ порозуміння між людьми різних культур і національностей, який сприятиме поширенню миру й взаємної доброзичливості, зміцненню дружніх стосунків», – зазначає диригент і композитор Дірк Броссе.

Музика є саме тією мовою, яка не потребує перекладу – вона здатна промовляти до кожного, незалежно від національності, віку чи політичних поглядів людини. «Музика висловлює те, що не можливо сказати, але про що неможливо мовчати», – писав Віктор Гюго.

Проект «Classic for Peace» – це яскрава симфонічна програма у виконанні Академічного молодіжного симфонічного оркестру «INSO-Львів» під керівництвом бельгійського диригента і композитора Дірка Броссе. Концерт присвячено бельгійському національному святу – Дню Короля, який святкують із 1866 р. Це свято символізує єдність бельгійської нації в її політичному, культурному і мовному різноманітті.

«Classic for Peace» – це також рідкісна нагода для слухачів почути симфонічну музику у виконанні самого композитора — адже звучатимуть саме твори Дірка: віолончельний концерт, написаний 2014 р., твори для оркестру, а також вокально-симфонічний цикл на поезію хайку голови Європейської ради 2010—2014 рр. Германа Ван Ромпея. Вокальну партію виконає талановита бельгійська сопрано Ганне Роос, а партію віолончелі – український музикант, який здобув навчання у Бельгії, Артем Шмагайло.

Твір «Для невідомого солдата» («For the Unknown» – оригінальна назва) Дірк Броссе написав спеціально до цієї події, вшановуючи таким чином пам'ять всіх загиблих борців за свободу та мир на рідній землі.

Дірк Броссе є надзвичайно плідним композитором, у творчому доробку якого є близька 400 творів, серед яких концерти, ораторії, пісні, твори для камерного та симфонічного оркестрів, саундтреки до кінофільмів та мюзиклів, які виконуються у всьому світі. У 2013 р. телесеріал «Parade's End», який транслювався на BBC, HBO та VRT, музику до якого написав Дірк, номінували на нагороду Еммі.

Диригентський досвід Дірка Броссе включає співпрацю з провідними симфонічним оркестрами світу, серед яких Лондонський симфонічний оркестр, Лондонський королівський філармонійний оркестр,  l’Orchestre de la Suisse Romande (Швейцарія), Гонконгський філармоній оркестр та інші.
Музика Дірка Броссе є надзвичайно яскравою, насиченою барвами і емоціями, сповненою життя і оптимізму. У своїй музиці Дірк прагне бути максимально щирим і зрозумілим слухачу, і тому його твори нікого не залишать байдужим.

«Classic for Peace» – демонстрація вибору європейського, мультикультурного шляху України. Подія проходить під патронатом Посольства Королівства Бельгія в Україні. Співорганізатором є Львівська обласна філармонія.