Ювілейний вечір композитора Ігоря Щербакова 2015-11-19 19:00

Ювілейний вечір композитора Ігоря Щербакова

 • 19

 • Листопада 2015

 • 19:00

 • Четвер
 • Концертний зал ім. С. Людкевича
 • Абонементи дійсні
 • Квитки продаються у касі філармонії щоденно 11:00 — 19:00

  Каса: (032) 235-89-46

  Інформація за телефоном — 096 0 200 400

Чотирма музичними імпрезами – у Любліні, Львові й двома у Києві – відзначить свій 60-річний ювілей відомий український композитор і педагог, музично-громадський діяч, голова правління Національної спілки композиторів України Ігор Щербаков.

Щира, емоційна, романтична – ось ті слова, що одразу спадають на думку, коли слухаєш музику Ігоря Щербакова. Від перших звуків вона заполонює лірико-сповідальною інтонаційністю і гостротою ритмічного рисунка, еспресивним динамічно-хвильовим розгортанням музичної думки. Ці риси – показник не окремих творів митця, вони – ознака індивідуально-авторського стилю композитора, явленого нині чи не в усіх жанрах академічної традиції: оперному, симфонічному, камерно-інструментальному, вокальному, хоровому, духовній музиці.

Окрім композиції, Ігор Щербаков активно реалізовує себе у педагогічній і музично-громадській галузях. Вже понад двадцять років він викладає на кафедрі композиції Національної музичної академії України імені Петра Чайковського. З 1999 і до 2010 року митець був керманичем Київської організації Національної спілки композиторів України, а з 2010-го очолює Національну спілку.

Проте якою багатогранною і плідною не була б творча діяльність Ігоря Щербакова, насамперед він – композитор. Саме як про митця, людину творчу знають про нього у країнах Європи й США, де постійно звучить музика маестро, видаються його твори (зокрема, нині ексклюзивний видавець творів Ігоря Щербакова за кордоном – видавництво Lauren Keiser Music Publishing у Нью-Йорку).

На композиторській складовій творчого обдаровання Ігоря Щербакова наголошує і низка премій, якими його було нагороджено. Так, 1999 року за оперу «Пастка для відьми» для Київського муніципального театру опери і балету для дітей та юнацтва він був удостоєний Національної премії України імені Тараса Шевченка, а у 2004 році – Мистецької премії «Київ» імені Артемія Веделя.

Концерти, присвячені ювілею Ігоря Щербакова, своєю географією і творчою різноплановістю, уподібнюються до міні-фестивалю з неофіційною назвою «Дні музики Ігоря Щербакова».