Святий Миколай у Львові Святий Миколай у Львові

Святий Миколай у Львові

 • 16

 • Грудня 2013

 • 17:00

 • Понеділок
Святий Миколай у Львові

 • Концертний зал ім. С. Людкевича
 • Абонементи дійсні
 • Квитки продаються у касі філармонії щоденно 11:00 — 19:00

  Каса: (032) 235-89-46

  Інформація за телефоном — 096 0 200 400

Розпочнеться дійство із традиційних новорічних персонажів: Янгола, Чортика та, звичайно, Святого Миколая, який подарує дітям справжню казку. Казка називається «Подарунок лісового чарівника» - авторми якої є : відомий львівський композитор - Євген Заставний та автором лібрето -  Василь Сагайдак. В казці  небагато персонажів, але всі вони мають важливі ролі. Це ведуча -  оповідач , чарівник  і   звірята: Лев, Лисичка, Заєць, Білка та Вовк. У чарівника є також помічники-танцівниці.

Казка оповідає, що за легендою, з прадавніх часів, звірі жили без хвостів, але їм було надзвичайно зле без них. І звірі вирішили повернути собі хвости. Вони пішли до чарівника, який мешкав у лісі, і попросили зробити їм хвости. Чарівник пообіцяв їм 100 хвостів, тож звірята дуже зраділи.

Кожен із звірів приходить до чарівника за своїм хвостом і виконує чудовий музичний номер. А чарівник також співає сучасні пісні. У звірят є спільні музичні композиції, зокрема, розпочнеться казка з чудової пісні «Станьмо в коло»». Іншою спільною піснею звірів є «Мандрівна», яку звірята співають, подорожуючи до чарівника. Казка завершується піснею, »Заводьмо новий танець»  у якій всі звірята радітимуть, що з хвостами.

Як розповіла режисер-постановник Львівської філармонії Любов Фітьо, ідея казки виникла під час роботи журі фестивалю «Зоряний спалах». Композитор Євген Заставний дізнався про музичні дитячі вистави у філармонії: «Пан Коцький», «Лис Микита», «Дитяча розважальна» і запропонував поставити у Львівській філармонії свою казку для дітей молодшого і середнього віку, в якій вже є музичний супровід. Так, до Львівської філармонії потрапила казка «Подарунок лісового чарівника». Ця казка, у 2011 р. була також поставлена у Києві.

«Коли я прочитала музичну казку Євгена Заставного, а ще послухала музику, то вирішила обов’язково  зробити цю чудову казку.І так співпало що  ми з солістами Львівської філармонії підготували її перед святом Миколая , адже – це улюблене свято малечі. Бо в цей день до дітей приходить справжній чарівник, який виконує найзаповітніші дитячі бажання. Дива, пов’язані зі Святим Миколаєм, найчистіші і найсвітліші, вони дарують віру в силу добра. Чудотворець Миколай в Україні був завжди одним з найшанованіших християнських святих. Постановка казки отримала назву «Подарунок Святого Миколая», а між солістами ця казка має ще іншу назву «Казка про хвости». Казка дуже легка для сприйняття, весела та позитивна, з чудовим акомпанементом та якісною музикою у сучасних стилях рок-н-ролу, джазу, популярної пісні. На прем’єрній постановці казки побувають її автори. Діти краще вивчать улюблених звірів та їхні особливості, зокрема, цікаво почути про відмінність хвостів у тварин. Казка у Львівській філармонії навчає дітей любові до музики», – зазначила Любов Фітьо.