Віртуозне бароко Віртуозне бароко

Віртуозне бароко

• Грудня 2014

Актовий зал музею історії релігії (Площа Музейна, 1)

Музика Антоніо Вівальді - італійського композитора і скрипаля, наповнена глибоким змістом, проте ці якості дивовижним чином доповнює легкість та простота. Вівальді фактично був одним із перших композиторів, котрі надали великого значення сольному інструментальному концерту. Опираючись на concerto grosso А.Кореллі, митець урізноманітнив засоби виразності, динаміку й експресивність музичного полотна. Стилістика цього митця деякою мірою вплинула на формування світогляду Й. С. Баха.

Автор 40 опер, ораторій, понад 500 концертів, Вівальді найбільше відомий своїми скрипковими та інструментальними доробками. Найвідоміший та, мабуть, найпопулярніший його твір – Concerto grosso “Чотири пори Року” для струнного оркестру. На музичному вечорі звучатимуть твори Антоніо Вівальді та інших італійських композиторів.