Віртуозний вечір Віртуозний вечір

Віртуозний вечір

  • 8

  • Грудня 2014

  • 19:00

  • Понеділок
  • Абонементи дійсні
  • Квитки продаються у касі філармонії щоденно 11:00 — 19:00

    Каса: (032) 235-89-46

    Інформація за телефоном — 096 0 200 400

Серед творів, котрі звучатимуть у концертній програмі вечора – Концерт для скрипки з оркестром соль мінор німецього композитора Макса Бруха. Музична канва цього твору містить зв'язок із традиціями романтичного скрипкового концерту. Із традиціями Мендельсона музику Бруха пов'язує схожий вигляд головної теми, з Паганіні - абсолютне панування солюючої скрипки; з Брамсом (власне, його концерт написаний через десятиліття) - стихія віденсько-слов'янської танцювальності (у фіналах обох творів). 

Концерт Бруха – унікальний варіант романтичної поемної форми. В головній темі концерту поєднуються три елементи – вступу (суворого, грізного характеру акорди в оркестрі), каденції (речитативні пасажі скрипки) і повільної частини. У фіналі драматичний конфлікт зникає, буквально розчиняється у світлих й радісних пасажах.

«Танець смерті» Ференца Ліста розкриває нам зовсім інший бік музичного романтизму — замість аполонівського замилування красою мелодії на перший план тут виходить діонісійське, яке змальовує глибинні і містичні людські переживання й страхи. У надзвичайно віртуозному творі Ліст цитує середньовічну секвенцію «Dies irae», яка протягом століть була частиною католицької реквіяльної меси. Хоча написаний раніше за скрипковий концерт Бруха, цей твір є стилістично радикальнішим, а партія фортепіано вимагає від виконавця надзвичайно високого рівня майстерності.

Скрипковий концерт № 4 Мирослава Скорика присвячений скрипалю Юрію Мазуркевичу, який так висловлювався про цей концерт: «Твір дуже цікавий, насичений, гармонійний — у найкращому сенсі цього слова». У концерті - усі можливості скрипкового голосу. Віртуозність соло скрипки розкриває не тільки багатство інструменту, але і гармонію вишуканості класичної музики, що наближає її до людської мови, яка увібрала в себе ритм сучасності.