Струнний квартет «Фенікс» 2015-12-17 19:00

Струнний квартет «Фенікс»

 • 17

 • Грудня 2015

 • 19:00

 • Четвер
 • Концертний зал ім. С. Людкевича
  • Вартість квитків
  • 40, 60, 80, 100, 120

  • грн
  • КВИТОК
 • Абонементи дійсні
 • Квитки продаються у касі філармонії щоденно 11:00 — 19:00

  Каса: (032) 235-89-46

  Інформація за телефоном — 096 0 200 400

Музику Бетховена виконують, слухають та цінують у всьому світі. Серед його творів важливе місце займають струнні квартети, які охоплюють всю його творчість. Якщо його остання соната позначена ор. 111, а останній камерний ансамбль за участю фортепіано ор. 102, то останній квартет позначений ор. 135. Таким чином, останні квартети Бетховена написані пізніше, аніж його грандіозне творіння – Симфонія № 9 і завершують всю його творчість.

Цікавість програми у тому, що твори, які прозвучать на концерті у виконанні Струнного квартету «Фенікс»,  всі з різного періоду життя Людвіга ван Бетховена. Розпочнеться вечір струнного квартету фа мажорною Прелюдією і Фугою, яку Бетховен написав у віці 24 роки. Це другий твір для квартету у житті композитора, який він написав під керівництвом свого викладача. Струнний квартет «Фенікс» вперше у своїй творчості виконає цей твір.

Кожен із запропонованих струнних квартетів має свої настрої.  Якщо Прелюдія і Фуга –звичайний веселий твір, то у другому, вже більш зрілому творі Людвіга ван Бетховена, – Четвертому квартеті простежується боротьба, у ньому є лірика, але зазвичай стверджуюча. Він розповідає про душевні переживання Бетховена, у яких переплелись трагізм, пов'язаний з збільшенням глухоти, творчий підйом, радість любові і перепони, які стоять на шляху до щастя. Струнний квартет № 4  - це найвідоміший до мінорний квартет композитора, який є конкурсним обов’язковим твором. Він потребує від виконавців особливої майстерності.

Останній найвідоміший квартет Бетховена, Струнний квартет № 16, який має програмну назву «Esmusssein!» («Це мусить бути!»)вже відійшов від класичного стилю. У ньому багато  романтичних й інших зворотів, які були нехарактерними для часу, коли творив Бетховен. Зацікавлює, що у прем’єрі твору люди виходили з залу, особливо, еліта, адже не були згідні зі стилем написання твору. Це фантастично гарна музика, кожна частина якої розказує свою історію. Твір надзвичайно новаторський, і зараз вона дуже є сучасна,  ця музика варта уваги. Цей квартет –один із найскладніших для виконання у квартетній практиці. Це також останній повноцінний твір, який Бетховен завершив. Перед четвертою, останньою частиною квартету, композитор у нотах окремо зазначає два музичні мотиви; під першим пише: «Це мусить бути?», під другим, двічі: «Це мусить бути!». Фінальна частина твору має назву «Важко знайдене рішення». Що саме мав на увазі композитор? Достеменно невідомо. Але справжній зміст того, що хотів сказати композитор, він заклав у музиці творів, які слухачі матимуть нагоду почути на концерті.