Контрапункт 2015-12-19 18:00

Контрапункт

 • 19

 • Грудня 2015

 • 18:00

 • Субота

Орест Смовж – скрипка (Україна - Сінґапур) 
Дмитро Чоні – фортепіано (Україна - Австрія)

 

 • Концертний зал ім. С. Людкевича
 • Абонементи недійсні
 • Квитки продаються у касі філармонії щоденно 11:00 — 19:00

  Каса: (032) 235-89-46

  Інформація за телефоном — 096 0 200 400

«Про що промовляє до мене музика?..»,  –  з таких слів починається вступне слово директора фестивалю  Collegium Fest (зимовий сезон),  Івана Остаповича. Здавалося б нічого нового, такі фрази давно стали кліше в музикознавстві та довколомузикознавчих описах концертів чи фестивалів. Але як кажуть класики, – немає нічого нового в цьому до болі знайомому світі. Ось і настав час молодому поколінню українських митців задавати  собі  це питання. Висловлювати його в публічний простір.

Хтось скаже – не час зараз на музику та фестивалі! Дозволимо собі не погодитись з таким   вузьким історичним баченням. Поглянувши в минуле і відкинувши емоції, мисляча людина зрозуміє, що «не час» в принципі тривав майже завжди і сьогодення не є чимось унікальним в цьому. І навіть навпаки - стабільне та розмірене  життя  неминуче вело до застою, регресу та деградації. 

«...Природа нашої епохи - це неоднорідність і невизначеність. Нашу епоху поглинула плинність. і те, що інші покоління вірили в щось стале і тривке, насправді виявилось плинним…»,– так писав  ще на початку минулого століття німецький  письменник Гуго фон Гофмансталь. Так відчували світ понад сто років тому,  як близько до нас звучить ця фраза! Ста років ніби й не було…

Цього разу спільнота Collegium Musicum вирішила об’єднати друзів заради спільного музикування в трьох локаціях міста. Це , театральний центр «Слово і Голос», Храм св.Лазаря та Львівська обласна філармонія.  Як зазначає мистецький куратор фестивалю, Тарас Демко, – «Хтось їде здалека, хтось летить, а хтось пішки приходить». Склад учасників різноманітний. Це – Золтан Алмаші (композитор, віолончель, Київ), Петро Тітяєв (скрипка), Анастасія Бойко (фортепіано). Альона Декуша та Вероніка Александрова (фортепіано, Київ), Олександр Сушинський, який модеруватиме вечір електроакустики, Із Сінгапуру прилетить скрипаль Орест Смовж. Разом із піаністом Дмитром Чоні, вони гратимуть у філармонії 19 грудня. Поліна Сасько, яка зараз навчається в Австрії та Назар Федюк, який добре відомий львів’янам.

Ключовим акцентом фестивалю є те. що у кожному концерті звучатимуть твори сучасних українських композиторів, не тих,що вже давно відомі і і нагороджених всіма можливими державними преміями. а більш молодого покоління. А це вже  спроба  осимислити себе, свій час, своє місце та контекст.

Отже, наше майбутнє в руках молодого покоління, і нам вирішувати, чи стояти осторонь, чи відкинувши ура патріотичну ейфорію повільно і вдумливо працювати над  своїм перезавантаженням.

Детальнішу інформації про фестиваль можна оглянути на сайті Collegium Musicum lviv та Львівської обласної філармонії.